KONST / Litografier / Färglitografi 7437062
*
nr 743 7062
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi , Lennart Jirlow (f. 1936), 466/480, 42x54
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 18:40:57
1
2.500 kr
27/2 12:01:43
2
3.000 kr
27/2 17:35:08
3
2.700 kr
27/2 17:36:01
3
2.900 kr
27/2 17:36:36
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Läs mer om Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart jirlow litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lennart Jirlow
nr 743 7062
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi , Lennart Jirlow (f. 1936), 466/480, 42x54
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 18:40:57 | 1 | 2.500 kr |
27/2 12:01:43 | 2 | 3.000 kr |
27/2 17:35:08 | 3 | 2.700 kr |
27/2 17:36:01 | 3 | 2.900 kr |
27/2 17:36:36 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.Läs mer om Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart jirlow litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54